Lodní kontejner nachází v poslední době spoustu nových využití, od skladovacích jednotek až po kompletní přeměnu na moderní bydlení. Jeho pevná stavba a zároveň jednoduché možnosti přemístění umožňuje jeho okamžité použití. Podívejte se, jaké výhody má lodní kontejner a na co si dát pozor.

Co je lodní kontejner a k čemu se dá využít

Lodní kontejner, ať už nový nebo recyklovaný, je obdélníková jednotka vyrobená z velmi odolných kovových materiálů. Používá se pro bezpečnou přepravu nejrůznějších věcí v nákladních lodích. Je extrémně odolný a vydrží nepříznivé počasí a dokonce i požáry. Vzhledem k jeho vlastnostem je i finančně výhodný a snadno se s ním manipuluje. Díky své konstrukci totiž nepotřebuje postavit žádné základy, je stabilní sám o sobě. Dá se tak převést a postavit kamkoli. Na umístění lodního kontejneru navíc není potřeba stavební povolení.

S malými i velkými úpravami se využívá pro bydlení, garáž, kancelář nebo jako netradiční kavárna. V případě lodního kontejneru jde především o rychlé a bezpečné řešení zejména při skladování, protože nevyžaduje téměř žádné úpravy a můžete jej tak ihned začít používat.

Způsoby použití v bodech

 • skladové prostory
 • kanceláře
 • dílny
 • stavební buňky
 • pro bydlení či jako chaty
 • lodní kontejner na zahradě pro skladování nářadí či stavbu

 

Výhody lodního kontejneru

Díky jeho vlastnostem poskytuje lodní kontejner řadu výhod při používání, k těm hlavním patří:

 • Odolnost: protože jsou lodní kontejnery vyráběné pro plavbu přes oceán, jejich konstrukce umí odolat extrémním povětrnostním podmínkám. Jsou voděodolné a jejich obsah nepoškodí ani silný vítr. Jejich vyztužená konstrukce unese i skladování velmi těžkých předmětů.
 • Zabezpečení: stěny lodního kontejneru jsou k sobě přivařené silnými švy, takže se do nich nemůžou dostat zloději ani hlodavci. Navíc jsou tyto kontejnery vybavené těžkými, dvojitými a uzamykatelnými dveřmi.
 • Velikost: lodní kontejner je k dostání v několika velikostech, od středních až po velké. Stejně dobře tak pro skladování poslouží na zahradě, jako i ve firmě.

Má používání lodního kontejneru i nevýhody?

S kovovým lodním kontejnerem se pojí i nevýhody, na které je potřeba si dát pozor:

 • Rez: vzhledem ke kovovému materiálu se dá postupem času očekávat, že se objeví rez. Abyste tento proces oddálili, je dobré opatřit kontejner antikorozním nátěrem.
 • Odvětrávání: v lodním kontejneru se může vlivem změn venkovních teplot hromadit vlhkost a časem poškodit uložené věci. Je proto dobré vylepšit stávající ventilaci, která obsahuje jen malé větráky.

 

Čtěte dál:

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.

About author
Stanislav Staněk

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.