Pokud na svém pozemku potřebujete rychle nebo třeba i jen dočasně umístit skladovací prostory, jednoduchým řešením je pronájem mobilního skladovacího kontejneru. Ty asi každý zná, protože jsou stejné jako ty, v kterých se dopravuje vlaky či kamiony nejrůznější zboží. Mají pevnou kovovou konstrukci, a tak mohou skvěle sloužit i jako prostor pro skladování ve firmách a na zahradách rodinných domků.

Kontejnery různých rozměrů i vybavení

Různě velké kontejnery se vyrábějí ve standardizovaných rozměrech, ale najdete také kontejnery s neobvyklou velikostí. Ty nejmenší tak mohou sloužit třeba jako příruční skládek pro zahradní nářadí a techniku, nebo dětské hračky. Větší mobilní kontejnery se hodí jako sklady stavebního materiálu během rekonstrukcí nebo výstavby domů, ale můžete je využít i jako sklad u sezónních služeb, jako je například občerstvení, nebo camping.  Ty největší můžete použít jako firemní sklady materiálu, ale dá se v nich dokonce i bydlet.

Stejně rozmanité jsou kontejnery i ve svém vybavení. Existují základní kovové kontejnery a také ty vybavené osvětlením, elektrickými zásuvkami a dalšími prvky. Mohou mít jen plné kovové stěny, ale také okna s mřížemi nebo předokenními roletami. Speciální sanitární kontejnery, které můžete využít jako toalety nebo umývárny, disponují samozřejmě i rozvody teplé a studené vody a odpadů. Vedle klasických kontejnerů si můžete pronajmout i kontejnery s chlazením pro uskladnění potravin, laboratorních vzorků nebo dalších na teplotu citlivých materiálů. Jiné kontejnery mohou být naopak vybaveny vytápěním.

Nákup i pronájem

Pro dlouhodobé používání je nejvýhodnější kontejner koupit, a to jak zcela nový, tak použitý, podle toho, jaké parametry má mít. Ale na pár týdnů či měsíců se vyplatí si vhodný kontejner pronajmout, často to jde i včetně nábytku. Hodí se to i v případě, že potřebujete svůj mobilní sklad zvětšovat i zmenšovat, což se dá jednoduše zařídit přidáním či odebráním dalšího kontejneru. Ty se dají také vrstvit na sebe a propojovat standardizovaným venkovním schodištěm.

Tip: věděli jste, že vám rádi kontejner dovezeme a umístíme na místo, tak kam potřebujete? Rádi zajistíme i stěhování

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.

About author
Stanislav Staněk

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.