Spoustu času a ve většině případech i peněz, připomíná vám to něco? Sběratelské předměty pro jejich vlastníky představují nejen finanční hodnotu, ale hlavně hodnotu emocionální. Proto je důležité, aby byly správně uschovány a chráněny před poškozením, ztrátou nebo krádeží. Výběr místa je relevantní k předmětu, sbírku drahých aut doma v šuplíku asi neschovávat. V tomto článku vás seznámíme s různými možnostmi uskladnění sběratelských předmětů, abychom vám pomohli najít tu nejvhodnější pro vaši sbírku.

Domácí skladování

První “skrýš” bývá většinou domov. Je to nejjednodušší, nejlevnější a nejdostupnější možnost pro uschování vašich klenotů. U domácího skladování je zřejmé, že prostorová náročnost nebude nikterak velká. Domácí skladování je vhodné spíše pro menší sbírky nebo pro sběratelské předměty, které nejsou příliš cenné a nevyžadují zvláštní ochranu.

Tipy:

  • Regály: Výstava předmětů, vhodná výzdoba místnosti
  • Skříně: Uschování předmětů
  • Vitríny: Výstava předmětů, vhodná výzdoba místnosti

Bezpečnost 1/5

Profesionální sklady

O pár schodů výš narazíme na profesionální sklady. Hodnota sbírky tlačí na majitele, ten chce mít vše pod kontrolou a v bezpečí. U hodnotnějších sbírek se jejich uschování řeší nějakým specializovaným skladem. Úroveň bezpečnosti je zde na vysoké úrovni, objekty bývají střeženy kamerovým systémem, hlídači a ostatními bezpečnostními systémy. Kvalitnější úschovny mají aktivní systém klimatizace.

Tip: naše skladovací kontejnery zákazníci využívají pro skladování nábytku, motorek veteránů či náhradních dílů.

Bezpečnost 4/5

Aukce a galerie

Možná se vytratila vášeň k předmětům nebo vidina vhodnějšího uložení majetku převzala opratě rozhodování. Populárním řešením prodeje sbírky je aukce. Při atraktivní nabídce zájemci navyšují cenu a prodejce se tak může těšit z vyššího výnosu. Sběratelé se rádi chlubí krásou svých předmětů. Řešením bývá spolupráce galerie se sběratelem, ale sběratelský předmět musí být atraktivní.

Tipy:

  • Galerie: Automobily, umění
  • Aukce: Všechny sběratelské předměty

Bezpečnost 3/5

Bankovní trezory

Této mety využívají sbírky vyšších hodnot. Trezory nabízejí nejvyšší míru bezpečnosti a ochranu před poškozením. Bezpečnost zajišťuje kamerový systém a přistup pouze s autorizací.

Pokud jde o cenu, bankovní trezory mohou být dražší než jiné možnosti skladování, ale pro některé sběratele se vyplatí investovat do vyššího stupně ochrany. Mnoho bank nabízí flexibilní plány úložiště, takže si můžete vybrat velikost a typ trezoru, který odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Bezpečnost 5/5

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.

About author
Stanislav Staněk

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.