Vloupání do opuštěných chat, chalup a garáží patří v současné době k jedněm z nejčastějších trestných činů. Pro zloděje jsou tyto nemovitosti atraktivní převážně díky svému chabému zabezpečení a cennostem, které se zde často nacházejí. Pokud nechcete přijít o své věci a nechcete, aby se vaše garáž stala cílem lupičů, není nic jednoduššího, než se postarat o její prvotřídní zabezpečení. Překvapivě na tom není nic složitého.

 

Bezpečnostní mříže

Předně byste měli zapracovat hlavně na mechanickém zabezpečení vaší garáže. Nezáleží na tom, zda v něm máte uskladněno zboží, zahradní nábytek nebo drahé osobního auto, protože zloději se do garáže dostávají prostřednictvím vrat. Nejlepší možností ochrany jsou v tomto případě speciální bezpečnostní rolovací mříže. Tuto úroveň zabezpečení je pak optimální kombinovat s klasickými mřížemi do oken a světlíků.

 

Bezpečnostní zámek

Pokud se rozhodnete pro komplexní zabezpečení vaší garáže, pak byste se rozhodně měli zamyslet nad pořízení bezpečnostních vrat. Jejich součástí bývá i speciální zámek, který pro zloděje představuje jednu z nejjednodušších cest, jak se zmocnit vašich věcí. Bezpečnostní zámky však nejdou odvrtat, vyhmatat a prakticky neexistuje metoda, jíž by zámky neodolaly. Máte-li vrata na kolejnici, pak se určitě nebojte koupit zámek i na ní. Díky němu pak nebude možné vrata otevřít.

 

Elektronické zabezpečení garáže

Mechanické zabezpečení je sice krásná věc, nicméně ve 21. století je třeba přemýšlet i nad zabezpečením elektronickým. Typickým příkladem jsou alarmy s pohybovými čidly. Jsou-li v garáži umístěny obzvláště cenné věci např. vzácný veterán či další archivní skvosty, pak se rozhodně vyplatí investovat do kamer a fotobuněk. Kamera v drtivé většině případů zloděje odradí, nicméně její největší výhodou je možnost pořízení záznamu. Ten pak může sloužit jako důkazní materiál v případě trestního stíhání.

I přes všechna mechanická a elektronická zabezpečení není garáž nikdy stoprocentně bezpečná. Neměli byste tedy zapomenout ani na kvalitní pojištění, které vám alespoň zajistí náhradu škody.

Tip: chcete skladovat bez rizika? Pronajměte si naše skladovací kontejnery

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.

About author
Stanislav Staněk

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.