Dobře to znáte, máte zrovna skvělý nápad na projekt, ale nemůžete se dohledat jednoho konkrétního pilníku, který nutně potřebujete. Právě v tomto případě přijde vhod systém pro zavěšení nářadí na zeď. Kromě toho, že v dílně šetří hromadu místa, totiž přidává na celkové přehlednosti. Nářadí máte na očích pokaždé, když se v dílně ocitnete. Stačí pak jen chvilka a začnete již automaticky natahovat ruku do míst, kde visí požadovaný kus. Jak takový systém namontovat? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod.

Krok 1: Vyberte na stěně vhodné místo

Najít správné místo může být v menších dílnách poněkud oříšek. Existuje ovšem několik jednoduchých pravidel, podle kterých hledat. Velikost udává požadovaný počet kusů nářadí, které budete chtít pověsit. Stejně tak definujete také požadovanou nosnost, kterou by měla vybraná stěna mít. Nezapomeňte také zkontrolovat profil, aby vám nářadí samovolně nepadalo. Dávejte pozor, aby systém visel v bezpečné vzdálenosti od zásuvek.

Krok 2: Promyslete, jaký systém pro zavěšení nářadí potřebujete

Vybrat si můžete hned z několika typů systému, a to podle způsobu zavěšení – háčky, lišty nebo magnetické držáky a podobně. Vybírejte podle toho, jaké nářadí se chystáte pověsit. Doporučujeme také zvážit kombinaci několika systémů, díky které docílíte ještě větší praktičnosti. Nezapomeňte také zkontrolovat, co k montáži budete potřebovat a zda jsou tyto materiály vhodné k použití na vámi vybranou zeď.

Krok 3: Označte si místa k vrtání a nezapomeňte zkontrolovat rovinu

Jakmile máte vybrané místo a také systém pro zavěšení nářadí, přichází na řadu pečlivé měření. Nejprve si na zeď nakreslete tečky nebo křížky, kde budete potřebovat vrtat nebo alternativně tlouct držáky. Dávejte pozor, aby vyznačená místa byla v rovině. Nechcete se přeci dívat na nářadí, které visí křivě…

Krok 4: Připevněte systém pro zavěšení nářadí podle pokynů výrobce

Nyní máte vše připravené k montáži samotného systému. Vzhledem k tomu, že se každý může v detailech lišit, doporučujeme nastudovat návod přibalený výrobcem. Zajistíte tak maximální pevnost a nosnost.

Krok 5: Zavěste nářadí podle svých preferencí a udržujte pořádek

A je to! Na zdi před vámi již pravděpodobně máte systém pro zavěšení nářadí v plné kráse. Ještě předtím, než na něj s radostí začnete věsit své nářadí, raději zkontrolujte, zda vše drží. Pokud ano, můžete začít věsit jeden kousek nářadí po druhém podle vašich představ. Zkuste si vytvořit systém, který vám samotným přijde nejpraktičtější a udržujte ho za každou cenu – nářadí vždy uklízejte na své místo. Uvidíte, že za pár týdnů tyto činnosti už budete dělat úplně automaticky.

Jak organizujete věci v dílně vy? Používáte systém pro zavěšení nářadí? Sdílejte své tipy a triky v komentáři na našem FB.