U nás ve firmě máme rádi zvířata. Proto jsme se rozhodli sepsat důležité informace o správném skladování krmiva. Toto téma často zůstává ve stínu diskusí o složení a kvalitě krmiv, přitom hraje klíčovou roli v zachování nutriční hodnoty a bezpečnosti krmiva. Pojďme se podívat na osvědčené postupy, které zajistí, že vaši mazlíčci budou dostávat vždy čerstvé a kvalitní krmivo.

  1. Vyberte správné místo

Začněte tím, že najdete ideální místo pro skladování. Hledejte suché, chladné a tmavé prostory. Sklep nebo spíž jsou ideální. Vyhněte se vlhkým místům, která lákají plísně a bakterie.

  1. Používejte vzduchotěsné nádoby

Přesypte krmivo z originálních obalů do vzduchotěsných nádob. Tím zabráníte přístupu vzduchu a vlhkosti, které mohou krmivo znehodnotit. Navíc tím odradíte i nezvaná zvířátka, která by se mohla do krmiva dostat.

 

  1. Označte si nádoby

Nezapomeňte na každou nádobu nalepit štítek s datem nákupu a typem krmiva. Tak budete mít vždy přehled o čerstvosti a snadno najdete to správné krmivo pro každého vašeho mazlíčka.

 

  1. Rotujte zásoby

Používejte systém “první dovnitř, první ven”. To znamená, že nejdříve spotřebujete starší krmivo, než načnete nové. Tímto způsobem zajistíte, že vaši mazlíčci vždy dostanou čerstvé krmivo.

  1. Kontrolujte

Každý týden zkontrolujte stav krmiva. Hledejte známky plísně, hmyzu nebo jiného znehodnocení. Pokud něco objevíte, okamžitě se krmiva zbavte.

  1. Udržujte optimální teplotu

Snažte se udržovat teplotu skladovacího prostoru pod 20°C. Vyšší teploty urychlují rozklad tuků v krmivu a mohou vést k žluknutí.

 

  1. Chraňte před přímým sluncem

Sluneční paprsky mohou poškodit vitamíny v krmivu a urychlit kažení. Proto vždy skladujte krmivo mimo dosah přímého slunečního světla.

 

  1. Oddělte různé typy krmiv

Pokud chováte více druhů zvířat, skladujte jejich krmiva odděleně. Zabráníte tak náhodné záměně a zajistíte, že každý mazlíček dostane tu správnou stravu.

 

  1. Buďte opatrní s konzervami

Konzervy skladujte v chladničce a spotřebujte do 48 hodin. Nenechávejte otevřené konzervy při pokojové teplotě.

 

  1. Myjte nádoby pravidelně

Než doplníte krmivo do prázdné nádoby, vždy ji důkladně umyjte a osušte. Zabráníte tak hromadění bakterií a zachováte čerstvost krmiva.

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.

About author
Stanislav Staněk

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.