Samoobslužné sklady nebo taky tzv. self storage jsou přepravní kontejnery, které můžete vidět na moři. Lodě v nich vozí náklad, ale tyhle kontejnery stojí na místě a plní funkci úložného a skladovacího prostoru. Dřív byly k vidění jen v amerických filmech, ale dnes už se využívají běžně i v České republice.

Pro koho je samoobslužné sklady vhodné?

Samoobslužné sklady jsou vhodné jak pro soukromé osoby, tak pro firmy.

Potřebujete uskladnit sezónní věci nebo pneumatiky od auta? Sem s tím! Stěhujete se a potřebujete uložit své věci? I pro vás je vhodný samoobslužný kontejner! A  výjimkou není ani malá loď nebo dodávka, skladovací kontejner tak můžete proměnit v garáž. A pokud jste firma, můžete zde uskladnit vše od dokumentů po zásoby na váš e-shop. Na výběr máte dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem.

Pokud máte těžké věci nebo palety, většina společností nabízí i půjčení vysokozdvižného vozíku pro snadnější práci.

TIP: Pokud chcete mít pořádek ve svém kontejneru, klidně si tam přivezte boxy, regály nebo starou komodu. Věci budete mít hezky přehledně a organizovaně uspořádané, takže se vám nestane, že byste nemohli najít na jaro své oblíbené brusle.

Co naopak neskladovat?

Ke skladování v kontejnerech se nehodí potraviny, předměty, co se kazí, dále zbraně, výbušniny, konopí a jiné drogy.

Výhody samoobslužných skladů

Největší výhodou skladovacích kontejnerů je bezesporu prostředí, které nabízí stejné klimatické podmínky po celý rok.

Málokdo si uvědomí, že uskladněné kolo ve vlhkém sklepě může nadělat paseku a na jaro vytáhnete svého miláčka sice funkčního, ale rezavého. Potřebujete uskladnit nepotřebný nábytek než rozhodnete co s ním? Pokud se rozhodnete přesunout ho třeba do garáže, velmi často se stává, že dřevo po chvíli navlhne a nábytek tak nemusí být hezký ani funkční. Co tedy s tím? Stejné klimatické podmínky prostoru samoobslužných skladů vám umožní skladovat i věci citlivé na vlhkost. Nehrozí vám tak výskyt plísní, hub ani koroze.

Další výhodou je jednoduchost, rychlost a bezpečnost. Většinou vyplníte formulář firmy, u které chcete mít uskladněny vaše věci. Následně se vám ozvou s potřebnými informacemi, a pokud si nevíte rady s velikostí kontejneru, i v tom vám ochotně poradí. Pak už si jen věci přivezete a uskladníte. Většinou k nim máte přístup 24 hodin a 7 dnů v týdnu. Areál bývá obvykle uzavřen a pod kamerovým systémem, takže nemusíte mít strach o své věci. Některé společnosti mohou nabízet i pojištění uskladněného majetku pro větší pocit bezpečí.

Tipy na samoobslužné sklady v Brně

Sklady Staněk –  naleznete v Řečkovicích na ulici T. Novákové. Kontejnery jsou modré barvy a v provozovně nabízejí 2 velikosti kontejneru, takže nemusíte být limitováni velikostí a můžete si uložit věci i větších rozměrů.

Věříme, že jste i vy objevili kouzlo samoobslužných skladů. Až je vyzkoušíte, uvidíte, že každé stěhování bude brnkačka a bez stresu.