Přichází zima a vy si lámete hlavu s tím, kam na tuto těžkou dobu uložit zahradní nářadí, které teď nějaký čas nevyužijete? Pokud si s tímto problémem nevíte rady, protože doma nemáte žádné místo, kde byste tyto potřeby mohli trvale skladovat, nezoufejte, představíme vám totiž klasické i méně typické a o to možná lepší možnosti na skladování zahradního nářadí.

V garáži

Pokud nemáte žádnou kůlničku vyhrazenou pro účely skladování zahradního nářadí, tuto možnost již pravděpodobně znáte a možná dokonce i praktikujete. Garáž je skvělé místo, které lze využít i pro skladování všemožných věcí, které přes zimu pravděpodobně potřebovat nebudete – od sekačky přes motorovou pilu opalovací krém. Mínusy? Garáž je většinou určená primárně pro auto, a tak je možné, že se tam holt jedna z těchto věcí prostě nevejde nebo vaše garáž bude připomínat Tetris. No a také je důležitý fakt, že ne každý garáží disponuje.

Ve sklepě

Když nemáte garáž, zkuste použít sklep. I zde se dají lehce zašít všemožné zahradnické potřeby. Sklepem je dnes vybavena už většina bytů a domů, takže je možné, že jeden vlastníte též. Pro uskladňování ve sklepě se nejdříve doporučujeme ujistit, že je dobře izolovaný a neschraňuje se vám zde přebytečná vlhkost. To by totiž mohlo mít nechtěný dopad na některé z uložených věcí. Zároveň doporučujeme zvážit polohu sklepení. Nemusí být zrovna praktické schovávat sekačku zrovna pod dlouhým a těžko přístupným schodištěm.

Pod postelí

Pokud se vám z nějakého důvodu sklep nezamlouvá nebo už ho máte obsazený jiným artiklem, máme pro vás další možnost. Zkuste své zahradní nářadí skladovat pod postelí. Pokud pod ní nějaký ten volný prostor máte, není nic lepšího než ho využít právě k tomuto účelu. Znovu však upozorňujeme na složitosti při skladování větších předmětů jako je sekačka a nezaručujeme spokojenost všech členů domácnosti.

Skladovací kontejner

Pokud jste si nevybrali žádnou z výše uvedených možností, možná je na čase zkusit své zahradní nářadí uschovat na zimu někam mimo prostor svého domu či bytu, a vyvarovat se tak zbytečným zmatkům. Pokud pátráte po nějakém místě k tomu určeném, našli jsme ho za vás. Přímo v Brně se totiž nachází skladovací kontejnery, které mohou sloužit i k takovýmto účelům.

Jednoduše si zvolíte velikost skladovací kóje, která vám vyhovuje a poté už do svého osobního prostoru můžete naskládat věci dle své libosti. Na zimu tak máte vyřešeno a hned z jara, jakmile je budete opět potřebovat, se pro ně jednoduše vrátíte. O bezpečnost se postará zajištění v podobě kamer i bezpečnostních služeb a pro absolutní klid na duši si můžete uložené věci i přímo na míru pojistit.

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.

About author
Stanislav Staněk

20+ let pomáhám zákazníkům se stěhováním. Poslední roky také rozvíjím systém pronájmu skladovacích kontejnerů v Brně a okolí.